Sport

Tuchel e përfshinë në listën e lojtarëve të ftuar Brojën për Superkupën e Evropës

Chelsea do të përballet me Villarrealin në kuadër të Superkupës së Evropës.

Fituesit e edicionit të kaluar në Ligën e Kampionëve do të kenë punë me skuadrën spanjolle Villarreal që fituan Ligën e Evropës.

Superkupa e Evropës do të zhvillohet të mërkurën (11.08) në Windsor Park të Belfastit në Irlandën e Veriut.

Tanimë dy skuadrat kanë dorëzuar listat me lojtarët e ftuar në UEFA.

Trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel ka grumbulluar 26 futbollistë, ku në dispozicion ka lojtarët më të mirë.

Befasia më e këndshme padyshim që është ftesa që i ka bërë trajneri gjerman për sulmuesin e Kombëtares së Shqipërisë, Armando Broja.

Vetëm tre lojtarë janë ftuar nga ekipi B dhe ata janë Ethan Ampadu, Faustino Anjorin dhe Armando Broja.

Lista e plotë e Chelseat për Superkupën e Evropës:

Portierë: Kepa Arrizabalaga, Edouard Mendy, Marcus Bettinelli, Lucas Bergstrom.

Mbrojtës: Atnonio Rudiger, Marcos Alonso, Andreas Christensen, Thiago Silva, Kurt Zouma, Ethan Ampadu, Ben Chilwell, Reece James, Cesar Azpilicueta, Emerson Palmieri.

Mesfushorë: Jorginho, N’Golo Kante, Mateo Kovacic, Mason Mount, Hakim Ziyech, Christian Pulisic, Faustino Anjorin, Kai Havertz.

Sulmues: Tammy Abraham, Armando Broja, Timo Werner.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar