Lajme

Trump vendos datën përfundimtare për arritjen e një marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Në mëngjesin e sotëm në mediat serbe po qarkullon një lajm se presidenti i SHBA-së, Donald Trump, e ka caktuar datën përfundimtare për Kosovën dhe Serbinë.

Sipas mediave në Serbi, data 25 gusht e vitit të ardhshme është data e fundit kur Kosova dhe Serbia duhet të arrijnë një marrëveshje.

‘Telegrafi’ serb shkruan se duke e parë zgjidhja e problemit mes Kosovës dhe Serbisë do të thotë një fitore në frontin e politikës së jashtme, Trump po kërkon që kjo çështje të zgjidhet sa më parë.

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare, John Bolton, pritet t’i vizitojë Prishtinën dhe Beogradin pasi që të zgjidhet qeveria e re në Kosovë. /Indeksonline

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat