Sport

Tri ndeshje interesante në Ligën e Parë, vëmendja në Gjakovë

Liga e Parë vazhdon të sjellë ndeshje atraktive, teksa sot (e shtunë) do të luhen plotë tre ndeshje të zjarrëta, dy në Grupin A dhe një tjetër në B, shkruan Sheshi.info

Vëmendja kryesore do të jetë në “Shani Nushi”, ku ballafaqohen Vëllaznimi dhe Trepça ’89. Të dy skuadrat kanë një ecuri të mire këtë sezon dhe objektvi i tyre është vetëm fitorja.

Tjetër takim në Grupin A do të luhet në stadiumin “Tahir Vokshi” në Brestovik, aty ku Liria është mysafir i Onix.

Ndërkaq ndeshja e vetme në Grupin B zhvillohet në Sadovinë, pasi do të ndeshen Vitia me Ferizajin.

Këto tri takime luhen nga ora 15:00 dhe Sheshi.info do të ju mbaj të informuar për çdo ndryshim në rezultat.

Postime të ngjajshme
Sport

Obërtinca jep dorëheqje, Fushë Kosova emëron trajnerin e ri

Sport

Nga Muriqi, Rrahmani, Hysaj dhe Gjimshiti, zbulohen pagat e futbollistëve shqiptarë në Serie A

Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës