.
Sport

Tri ditë nga fundi i merkatos – Barcelona ‘All-In’ për Aubameyang

Barcelona duket se është vendosur sa i përket asaj se kush do të jetë numri 9 për pjesën e mbetur të sezonit.

Pas shumë zërave që lidhnin ‘Blaugranat’ me Alvaro Morata, tashmë vëmendja duket se është kthyer kah Pierre Emerick Aubameyang.

Sipas Ferran Martinez, Barcelona e ka kthyer në prioritet çështjen e Aubameyang, tani kur kanë mbetur tri ditë nga fundi i merkatos, përcjell lajmi.net.

Katalanët thuhet të kenë avancuar në bisedimet për transferimin e yllit të Arsenal.

Operacioni Morata ishte i vështirë dhe situata e Aubameyang tek Arsenal i shkoi në favor Barcelonës.

Gjasat janë të mëdha që një marrëveshje mes Barcës dhe Arsenal të mbyllet para fundit të merkatos.

Related posts
LajmeSport

Lajmi i fundit; Ish-futbollisti i Barcelonës vdes në aksident trafiku

Sport

Liga e Parë, këto janë rezultatet e plota nga xhiro e fundit

Sport

Organizohet Turniri më i madh në futboll të vogël

Sport

Gjashtë vite nga anëtarësimi i Kosovës në FIFA