Lajme

Tre të lënduar pas rrokullisjes së një veture në autostradën “Arbën Xhaferi”

Tre persona kanë mbetur të lënduar pas një aksidenti në autostradën “Arbën Xhaferi”, ku një veturë e ka humbur kontrollin dhe është rrokullisur.

Saktësisht ngjarja ka ndodhur në rrugën Babush -Lipjan, rreth orës 20:40.

Kështu bëri të ditur për lajmi.net, Daut Hoxha, zëdhënës i Policisë së Kosovës.

“Ju njoftoj se sonte rreth orës 20:40 në autostraden “Arbën Xhaferi”, saktësisht në rrugën “Babush – Lipjan një veturë me targa vendore ka humbë kontrollin dhe është rrokullisur. Ndihmë mjekësore kanë kerkuar 3 persona të lenduar. Njesiti për menaxhim dhe kontroll të autostradës po merret me rastin”.

Hoxha bëri thirrje që të gjithë pjesëmarrësit në trafik e në veçanti shoferët që të kenë kujdes.

“Kërkojmë nga të gjithë pjesëmarrësit në trafik e në veçanti shoferët që të kenë kujdes të shtuar dhe shpejtësinë e lëvizjes ta përshtatin me kushtet në rrugë dhe kushtet atmosferike, për të shmangur rastet e tilla të rrezikimit të jetëve në trafik”.

“Policia po vazhdon me marrjen e masave rigoroze ndaj të gjithë atyre që shkelin rregullat që dalin nga ligji mbi trafikun rrugor”.

Postime të ngjajshme
Lajme

Berisha i AAK-së tregon pse i hyri garës për kryetar të Pejës

Lajme

Parashikimi i motit për 5 ditë, ja sa pritet të zbresin temperaturat të premten

Lajme

Gazetarja shqiptare u bën thirrje kosovarëve të anulojnë pushimet në Shqipëri

Lajme

Policia arreston edhe një person pasi dyshohet për zjarrvënie