Sport

Tre gola dhe tre kartonë të kuq, skena interesante në ndeshjen e La Ligës

Granada regjistroi fitore në ndeshjen e sotme ndaj Valencias me rezultat të ngushtë, 2:1.

Ndeshja e sotme u karakterizua me tre kartonë të kuq dhe tre gola të shënuar.

Fillimisht, Jeson i Valencias u ndëshkua me të kuq në minutën e 70-të duke lënë skuadrën me dhjetë lojtarë.

Pas tre minutash, gjyqtari e ndëshkon edhe një futbollist të Valencias me të kuq – Goncalo Guedes, i cili protestoi ashpër pas një mosakordimi të goditjes së dënimit.

Kurse, në minutën e 76-të, Granada poashtu mori një karton të kuq.

Domingos Duartes ndërpreu një kundërsulm të Valencias, derisa mori të kuq nga gjyqtari.

Postime të ngjajshme
Sport

Armando Broja gjen sërish golin

Sport

Vendoset se në sa shtete do të luhen ndeshjet e Euro2021

Sport

Ibrahim Dreshaj tregon klasin e tij, asiston në golin e dytë të Heerenveeen ndaj Feyenordit

Sport

Burreli i Samuel Nikajt triumfon pastër ndaj 2 Korrikut në Durrës