Sport

Tre futbollistët e Gjilanit huazohen te Vitia

Sport Club “Gjilani” do të huazojë disa lojtarë në klubin e Vitisë.

Burime të Gazetës “Sheshi” bëjnë të ditur se qendërmbrojtësi Albin Halimi, sulmuesi anësor Ismet Hamdiu dhe mesfushori Omer Shemsiu do të huazohen te Vitia.

Vitin e kaluar ata kanë qenë pjesë e juniorëve, ndërsa këtë vit janë stërvitur me ekipin e parë.

Sezoni i ri do t’i gjejë ata si lojtarë të Vitisë, e cila luan në Ligën e Parë të Kosovës.

Vitia stinorin e ri pritet të jetë “arrë e fortë” për kundërshtarët në krye me trajnerin e tyre Trimnor Hasanin.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar