Sport

Transferimi i madh i Feronikelit niset për Kosovë

Damir Kosajeviç është nisur për të ardhur tek skuadra e tij e re.

Feronikeli nesër starton me fazën përgatitore në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, teksa duket se qysh në start Klodian Duro do të ketë skuadrën e plotë, me transferimin e ri që tashmë veç se është nisur drejt Kosovës, shkruan Gazeta Olle.

Kojaseviç, i njohur me nofkën “Piksi” ka zbuluar udhëtimin e tij drejt vendit tonë përmes një videoje në rrjetin social instagram.

Ai në një intervistë për “Olle” para disa ditësh kishte thënë se pret me padurim të punojë përkrah trajnerit, Klodian Duro dhe shpreson që ai do jetë një trajner po aq i mirë sa ka qenë si futbollist./

Postime të ngjajshme
Sport

ZYRTARE: FC Malisheva prezanton 7 futbollistë, dy prej tyre vijnë nga FC Ballkani

Sport

Nga Anglia në Kosovë, Vëllaznimi prezanton ish-futbollistin e QPR-së

Sport

Trepça ’89 e fillon vitin 2021 me goleadë, shkatërron skuadrën e njohur

Sport

Cuculi flet për rikthimin e tij dhe për ndeshjen e Superkupës, largon nga gara për titull Gjilanin