Sport

Trajneri Sami Sermaxhaj do të bëhet së shpejti me ekip të ri

Trajneri i mirënjohur kosovar, Sami Sermaxhaj, do të bëhet së shpejti me ekip të ri.

Sermaxhaj pritet që të emërohet trajner i skuadrës së Ferizajt, ekip që garon në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, shkruan “Zeri.info”.

Ferizaj ka mbetur pa trajner pas largimit të Megzon Visokës.

Ferizajasit pas javës së tretë në Grupin B ndodhet e fundit në tabelë me 1 pikë të grumbulluar.

Sermaxhaj në karrierën e tij i ka drejtuar disa ekipe në Kosovë.

Së fundmi ishte pjesë e Drenicës në Superligë derisa me këtë ekip e siguroi mbijetesën në elitë në edicionin e kaluar.

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit