EURO 2020

Trajneri italian tregon klasin edhe si lojtar, ja kontakti i tij magjik me topin

Trajneri i Italisë Roberto Mancini u tregoi lojtarëve të tij se ai ende di të kontrollojë topin në mënyrë magjike kur ndaloi një top me thembrën e tij gjatë pjesës së parë kundër Uellsit.

“Azurrët” e mposhtën Uellsin më rezultat minimal 1-0 duke u konfirmuar kështu si lider i grupit A, përcjellë KosovaPress.

Një top i gjatë nga Uellsi përfundoi duke kapërcyer vijën anësore afër bankës së Italisë dhe Mancini e shfrytëzoi rastin për t’iu treguar lojtarëve se ai ende e zotëron atë prekjen magjike duke e qetësuar topin prapa shpinës së tij.

Ja momenti:

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020