Sport

Trajneri i Werderit jep lajmin e madh për Milot Rashicën

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Werder Bremeni do ta nis edicionin e ri në Bundesliga këtë fundjavë me një sfidë interesante në “Weserstadion”.

Skuadra e Florian Kohfeldt është nikoqire e Fortuna Duseldorfit në shtëpi në kuadër të javës së parë në kampionatin elitar gjerman, shkruan Zëri.info.

Për këtë ndeshje pritet të jetë në dispozicion edhe futbollisti më i mirë i skuadrës gjermane Milot Rashica.

Sulmuesi nga Kosova bëhet e ditur se dje ka stërvitur individualisht para se të jetë i gatshëm plotësisht për ndeshjen e së shtunës.

Lajmi është bërë i ditur nga klubi gjerman përmes rrjetit social “Twitter”.

“Pizzarro dhe Milot Rashica janë kthyer dje në stërvitje individuale”, thuhet në njoftimin e klubit gjerman.

Ndryshe, Rashica ishte futbollisti më i mirë i Werder Bremenit edicionin e kaluar derisa mori edhe çmimin ‘Lojtari i Vitit’ te skuadra elitare gjermane.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv