Sport

Trajneri i ri i kombëtares: Kam qenë ushtar në Kosovë

Trajneri i përkohshëm i kombëtares së Kosovës, Primoz Gliha, ka thënë se e njeh mentalitetin e Kosovës.

Me pas ai në konferencë për media para ndeshjes miqësore me Jordaninë ka deklaruar se ka shërbyer si ushtar në Kosovë, në aeroportin e Prishtinës në vitin 1987.

“E njoh mentalitetin e Kosovës, kam shërbyer si ushtar këtu, isha i vendosur në aeroportin e Prishtinës në vitin 1987, dhe lidhja me Kosovën nuk më mungon në këtë aspekt”, tha Gliha.

Kosova do të përballet me Jordaninë të mërkurën nga ora 18:00 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë. /reporteri.net

Related posts
Sport

Dhjetë klubet me vlerën më të madhe

Sport

Faza e grupeve në Ligën e Evropës përmbyllet sonte: Këto janë 16 ndeshjet, vëmendja në Napoli

Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *