Sport

Trajneri i PSG Thomas Tuchel: Neymar nuk largohet pa e gjetur pasuesin e tij

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Trajneri i Paris Saint-Germain, Thomas Tuchel, ka përjashtruar mundësinë e largimit të yllit të skuadrës Neymar.

Ai ka thënë se braziliani nuk do të mund të largohet pa e gjetur klubi zëvendësuesin e tij, shkruan Goal.

“Ai nuk do të largohet pa e gjetur pasuesin e tij, nuk është i mundur largimi”, ka thënë Tuchel pas takimit me Rennes që e humbën 2:1.

“Është e qartë, nëse ai do të qëndrojë është lojtar që mund të na ndihmojë që të fitojmë”.

“Është e qartë në kishim mungesë shpërthimi. Kishte pak situata ku kishim hapësirë dhe nuk ishim vendimtar”, ka thënë ai për ndeshjen./Klan Kosova/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv