LajmeSport

Trajneri i njohur kosovar kujton vëllaun që ra dëshmor gjatë një beteje të ashpër me forcat serbe

Tahir Lushtaku e ka kujtuar 21 vjetorin e rënies heroit, të vëllaut, Ilirit, i cili ra dëshmor më 26 mars të 1999 në Prekaz të Poshtëm gjatë një beteje me forcat serbe

Ish-trajneri i Drenicës ia ka kushtuar një postim në rrjetin social, Facebook, vëllaut të tij, Ilirit, që është dëshmor nga lufta e fundit me Serbinë.

Ky është postimi i Lushtakut:

“Sot bëhen 21 vjet nga rënia e heroit Ilir Lushtaku .

“Dëshmori i Kombit Ilir Lushtaku ra heroikisht në mbrojtje të atdheut më 26 Mars 1999 në Prekaz të Poshtëm në një betejë të ashpër me forcat serbe.

“Lavdi jetës dhe veprës se gjithe Deshmorve te kombit,”.

Postime të ngjajshme
Lajme

Gjermania shkon drejt rrafshimit të kurbës me më pak se 1,500 vdekje

Lajme

Lladrovci: Pa panik, ende nuk kemi informacion zyrtar se i infektuari është banor i Drenasit

Lajme

Paçarizi kritikon qeverinë, Malisheva mund të jetë një bombë biologjike

Sport

UEFA tregon se a do të ketë ndryshim të formatit në Ligën e Kampionëve