Sport

Trajneri i Çekisë me fjalë të mëdha për Kosovën

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Trajneri i përfaqësueses së Republikës Çeke, Jaroslav Silhavy ka folur para takimit me Kosovën në kuadër të kualifikimeve të Kampionatit Evropian të vitit 2020.

“Dardanët” do t’i presin çekët në shtëpi më 7 shtator.

“Ne kemi rivalë me të vërtetë sfidues. Në veçanti Kosova, e cila është më e afërt me ne në tabelë dhe është situatë e rrezikshme. Por besoj se mund ta kontrollojmë”, deklaroi Silhavy.

Kosova momentalisht zë pozitën e tretë në tabelën e grupit A me 5 pikë, kurse Çekia zë vendin e dytë me gjashtë pikë, aq sa ka edhe Anglia në krye të tabelës.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv