Sport

Trajneri i Baselit “shpërthen” në kritika të ashpra ndaj Edon Zhegrovës

Baseli e ka humbur ndeshjen e shtatë sezonale dhe për këtë trajneri i klubit zviceran ka kritikuar ashpër futbollistin kosovar, Edon Zhegrova.

Një gabim fatal i Zhegrovës për të shënuar në ndeshjen ndaj Zurichut duket se e ka nervozuar trajnerin Ciriaco Sforza.

“Nëse kundërshtari gabon, atëherë duhet ta shfrytëzosh rastin, të duhet një instinkt vrasës”, fillon kritika e trajnerit të Baselit ndaj Zhegrovës.

“Ju mund të gaboni kështu kur jeni duke fituar 5:0, por jo në këtë rast si tani Kjo më zemëron”, tregon ai.

I pyetur se a nuk ishte i gatshëm për lojë Edoni, Sforza u përgjigj: “Duhet ta pyesni atë”.

Postime të ngjajshme
Sport

Superliga e Kosovës: Kjo është lista e golashënuesëve pas 22 xhirove

Sport

Komisioni për Ankesa shqyrton shkresën e Drenicës, ky është vendimi i marrë!

Sport

FC Prishtina – Llapi kryendeshja e javës së 23-të

Sport

Fjalë të pakta, por me shumë kuptim… Ja çfarë thotë Klodian Duro pas fitores së Feronikelit