Sport

Trajneri i Baselit me fjalë të mëdha për Edon Zhegrovën

Ylli i Kosovës, Edon Zhegrova ka pasur dje një mbrëmje të jashtëzakonshëm ku e ndihmojë skuadrën e tij Baseli t’i marrë tri pikë të plota në Conference League.

Zhegrova ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm në fitoren 3:2 ndaj Almaty, shkruan Demokracia.com.

Talenti i Kosovës hyri në lojë në pjesën e dytë për të shënuar një gol shumë të bukur për 2-2.

“Lojtarët që hyn në lojë (përfshirë Zhegrovën) luajtën shumë mirë. Ata ishin të përgatitur dhe na ndihmuan ta kthejmë ndeshjen. Ne thamë para ndeshjes se duhej të tregonim forcë nga stoli. Ata që hyjnë duhet ta shikojnë ndeshjen që të dinë çfarë të bëjnë dhe ku mund të përmirësohen”, ka thënë trajneri i Baselit, Patrick Rahmen.

Related posts
Sport

Dhjetë klubet me vlerën më të madhe

Sport

Faza e grupeve në Ligën e Evropës përmbyllet sonte: Këto janë 16 ndeshjet, vëmendja në Napoli

Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *