Sport

Trajneri Fetah Veliu godet Gjilanin

Ka përfunduar edhe xhiroja e 29-të në Superligën e Kosovës në futboll, ndërsa një nga ndeshjet më të përfolura është luajtur në Gjilan aty ku “kuqebardhët” pësuan humbje nga Llapit me rezultatin 2-0.

Analisti dhe trajneri i mirënjohur kosovar, Fetah Veliu, ka qene i ftuar ne emisionin sportiv “Kampionet” ne Kanal10.

Veliu e ka goditur klubin e SC Gjilanit duke thënë se lojtarë që janë pjesë e ekipit janë në moshën e Ismet Munishit.

“Unë mund të them se futbollistët e Gjilanit janë në moshë të njëjtë me të kryetrajnerit, Ismet Munishit”.

“Gjilani ka marrë futbollistë nga Shqipëria që nuk kanë pasur angazhim”, ka thënë Veliu në emision.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s