Sport

Tragjike: Trajneri i futbollit humb jetën pasi goditet nga rrufeja

Futbolli bullgar është në zi.

Ivan Ranchev, trajneri 41-vjeçar, vdiç në vend pasi u godit nga një rrufe kur një stuhi e fortë filloi menjëherë pas startit të lojës mes ekipeve të Lessichovo dhe Chernogorova.

Agjencia shtetërore e lajmeve BTA njoftoi se incidenti vdekjeprurës ndodhi të dielën gjatë një loje miqësore mes ekipeve të Lessichovo dhe Chernogorova – dy fshatra në Bullgarinë qendrore.

Një ambulancë u dërgua menjëherë në vendin e ngjarje, por mjekët e gjetën pa shenja jete dhe konfirmuan vdekjen e tij.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar