LajmeSport

Tragjedi: Portieri gjendet i vdekur në liqenin e Ohrit

Portieri i ekipit kombëtar të hendbollit të Maqedonisë Veriore, Nikola Danilovski, ndërroi jetë në moshën 24 vjeç.

Danilovski, i cili ishte anëtar i Klubit të Hendbollit të Ohrit, u mbyt në Liqenin e Ohrit, përcjell GazetaBlic Sport.

Ai u zhduk natën e së premtes rreth orës 21:00 pas stërvitjeve dhe në këtë mëngjes trupi i tij i pajetë u gjet në liqen.

Sipas policisë së Ohrit, nuk kishte shenja dhune.

Para Ohrit, Danilovski mbrojti për Mtalurg dhe Pelister dhe që nga viti 2018 ai është anëtar i ekipit të hendbollit të Maqedonisë.

Postime të ngjajshme
Lajme

Britania e Madhe del me qëndrim zyrtar për dialogun Kosovë-Serbi

Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”

Sport

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Xhaka pritet t’i bashkohet Romës