Sport

Toverlani: Nga të gjithë transferet në Superligë, ky është ai që mund ta bëjë diferencën

Afrim Toverlani ka treguar se cili transferim i dimrit mund të bëjë diferencën në elitën e futbollit kosovar.

Trajneri i njohur ishte i ftuar në emisionin “Dueli Sportiv”, aty ku së bashku me panelistët e tjerë u diskutua rreth përgatitjeve dhe transferimeve të skuadrave kosovare, përcjellë Gazeta Olle.

Toki pati disa fjalë të mira për prurjen e re tek Feronikeli, Damir Kojaseviç.

“Feronikeli ka transferuar një futbollist shumë të mirë malazez siç është Kojaseviç, për të cilin kishte negociata të hapura edhe në verë. Ai mund ta bëjë diferencën dhe mendoj se është përforcim shumë i mirë i Feronikelit” – ishin fjalët e trajnerit.

Kojaseviç aventurën zyrtarisht me Feronikelin e nis me duelin e kupës kundër Arbërisë.

Postime të ngjajshme
Sport

Renditja e ligave më të forta në Evropë gjatë 15 viteve të fundit, çka shkruhet për Kosovën?

Sport

Milani dështon të fitojë ndaj Udinese

Sport

Pnishi kërkon në FIFA rreth 32 mijë euro kompensim nga Feronikeli

Sport

Bytyqi asiston, Cikalleshi shënon