Sport

Tovërlani: Munishin nuk e shkarkoi Cima, por…

Afrim Tovërlani ka komentuar shkarkimin e Ismet Munishit nga pozita e trajnerit te skuadra e Ballkanit.

Tekniku prishtinas ka theksuar që Munishi u shkarkua pas presionit të njerëzve të afërt të Arsim Kabashit nga Skënderbeu, prej të cilëve është Haris Fakiq.

“Munishin nuk e ka shkarkuar kryetari Arsim Kabashi nga posti i trajnerit, atë e kanë larguar me presionin e njerëzve që kanë ardhur nga Skënderbeu i Korçës”, deklaroi Tovërlani në “Dueli Sportiv”.

“Unë supozoj se nuk ka qenë vendim i ‘Cimës’, por ka pasur sygjerime”.

“Mos harroni se nuk është lehtë që të shpallesh kampion në çdo kampionat, por edhe në Kosovë. Ismeti ka qenë ai që e ka sjellur Ballkanin deri në këtë pikë”, shtoi “Toki”.

Ai e ka përgëzuar Munishin për punën e bërë në skuadër.

Postime të ngjajshme
Sport

Flamurtari – Shkëndija: Përfundon miqësorja, ky është rezultati befasues

Sport

A&N luajti miqësore me KEK-un, ky është rezultati përfundimtar

Sport

Ndeshja e madhe e Superkupës mes Dritës dhe Prishtinës do të transmetohet në dy televizione

Sport

Gjysma e Superligës në Antali, ja cila skuadër po qëndron në hotelin më të shtrenjtë