Sport

Tovërlani komenton humbjen e Ballkanit

Trajneri i njohur kosovar, Afrim Tovërlani ka komentuar ekipin e Ballkanit dhe humbjen e tyre ndaj Drenicës.

Ballkani ka humbur në udhëtim ndaj Drenicës me rezultatin 2-1.

Kreshnik Uka dhe Santos shënuan për Drenicën, kurse Mevlan Zeka për Ballkanin.

“Asnjëri nga futbollistët e dëshmuar: Gripshi, Daku, Baftiu, Hoxha, kanë bërë shumë pak për të arritur tre pikët”.

 

“Mendoj që kohët e fundit, me aq sa e kam përcjell them se disa nga futbollistët e tyre të luajnë më shumë në mënyrë individuale se sa ekipore”.

“Është e pafalshme që një skuadër që lufton për titull të pësojë kaq shumë gola”, tha Afrim Tovlërlani në emisionin Dueli Sportiv.

Postime të ngjajshme
Sport

Jo vetëm Mourinho, një tjetër emër i madh i futbollit mund të zbarkojë në Romë

Sport

Prishtina dhe Llapi kanë siguruar tashmë daljen në Evropë, ja sa para do t’i fitojnë

Sport

Skuadra e madhe gjermane kërkon Granit Xhakën

Sport

Liverpool kërkon yllin e Real Madridit, ky është çmimi i vendosur për të