Sport

Tottenhami fiton miqësoren ndaj Arsenalit

Dy skuadrat londineze Tottenhami dhe Arsenali i kanë provuar forcat përballë njëri-tjetrit në një ndeshje miqësore në prag të fillimit të edicionit të ri garues në Premierligë 2021/22.

Granit Xhaka startoi nga minuta e parë në këtë ballafaqim të cilin skuadra e tij e humbi me rezultat minimal 1-0.

Goli i vetëm në ndeshje u realizuar në minutën e 79’ të ndeshjes nga sulmuesi Son Heung Min që edhe ia siguroi fitoren Tottenhamit.

Asistues ishte Tanganga.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar