Sport

Tottenham triumfon ndaj Cityt

Ka përfunduar kryendeshja e ditës së sotme në Premierligën angleze ndërmjet Tottenham Hotspur dhe Manchester Cityt, raporton “Zeri.info”.

Me nga një gol në secilën pjesë i kanë mjaftuar “Spurs” të triumfojnë 2:0 ndaj Manchester Cityt në Londër.

Ishin Son që shënoi në minutën e pestë dhe Lo Celso që shënoi pak më shumë se një orë lojë për ta dyfishuar epërsinë.

Me këtë fitore, Tottenham Hotspur ngritet në vendin e parë në Premierligë me 20 pikë, ndërsa Manchester City është në vendin e 10-të me 12 pikë.

Postime të ngjajshme
Sport

Trajneri më i ri dhe ai më i vjetër i Superligës në 5 sezonet e fundit, a e dini se kush janë ata?

Sport

Superliga: Ja cili referë është deleguar në më së shumti ndeshje

Sport

Ballkani po kryeson, por ja kush ishte lidere e Superligës pas xhiros së 15-të në sezonin e kaluar

Sport

14 referë në ndeshjet e Superligës këtë sezon, ja cili është deleguar në më së shumti ndeshje