Sport

Tottenham eliminon Chelsean

Tottenham Hotspur ka vazhduar tutje në EFL Cup, duke e mposhtur Chelsean pas ekzekutimit të penalltive në shtëpi.

Koha e rregullt e ndeshjeve përfundoi 1:1, ndërsa pas ekzekutimit të penalltive, ishte Tottenham skuadër më e saktë, duke fituar 5:4.

Në minutën e 19’, Timo Werner me një gol të bukur, kaloi Chelsean në epërsi, shkruan lajmi.net.

Tottenham arriti të barazonte në 1:1 rezultatin në minutën e 83’, me golin e shënuar nga Eric Lamela.

Në serinë e ekzekutimit të penalltive, ishte Tottenham skuadër më e saktë, duke fituar 5:4, me Mason Mount që dështoi në goditjen vendimtare.

Postime të ngjajshme
Sport

Rritet vlera e Muriqit dhe Vojvodës, ja sa kushtojnë tani

Sport

Alaves 1:1 Barcelona, notat e lojtarëve

Sport

Armando Broja shënon gol të bukur për Vitessen në Holandë

Sport

Vazhdon kriza për Barcelonën, barazon në udhëtim