Sport

Tottenham-Chelsea, derbi i Londrës që premton spektakël, formacionet e mundshme

Në kuadër të javës së pestë të kampionatit anglez Premier Ligë sot do të zhvillohet njëri nga derbit më të fortë në Londër, ai ndërmjet Tottenhamit dhe Chelseat.

Sfida do të zhvillohet në stadiumin “White Heart Lane” me fillim nga ora 17:30 dhe do të drejtohet nga gjyqtari anglez Tierney.

Chelsea ka vetëm një pikë më shumë se Tottenhami, pra 10 kundrejt 9 të Tottenhamit dhe mbajnë pozitat katër dhe shtatë.

Këto janë formacionet e mundshme për të ballafaqim:

Tottenham: (4-3-1-2): Lloris; Emerson, Sanchez, Romero, Reguilon; Hojbjerg, Skipp, Ndombele; Alli; Kane, Son

Chelsea: (3-4-2-1): Mendy; Azpilicueta, Christensen, Rudiger; James, Jorginho, Kante, Alonso; Mount, Havertz; Lukaku

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit