Sport

Top transferimet e merkatos verore, nga Havertz te Thomas Partey

Ka përfunduar një nga afatet kalimtare më interesante në botën e futbollit.

Pothuajse në shumicën e shteteve merkatoja është mbyllur dhe ka pasur lëvizje tejet interesante.

Chelsea është klubi që ka bërë goditje më të mëdha këtë afat, edhepse në ditën e fundit nuk kishte asnjë lëvizje.

Ndërkohë, Premierliga vijon të mbetet kampionati që ka shpenzuar më shumë në transfere.

Më poshtë top transferimet e vitit 2020:

Kai Havertz – Chelsea
Timo Werner – Chelsea
Hakim Ziyech – Chelsea
Ben Chilwell – Chelsea
Thiago Silva – Chelsea
Alex Telles – Man Utd
Edinson Cavani – Man Utd
Donny van de Beek – Man Utd
Ruben Dias – Man City
Ferran Torres – Man City
Nathan Ake – Man City
Thomas Partey – Arsenal
Diogo Jota – Liverpool
Thiago Alcantara – Liverpool
Gareth Bale – Tottenham
James Rodriguez – Everton
Serginho Dest – Barcelona
Pjanic – Barcelona
Luis Suarez – Atletico
Arthur – Juventus
Federico Chiesa – Juventus
Alvaro Morata – Juventus
Achraf Haimi – Inter
Arturo Vidal – Inter
Victor Osimhen – Napoli
Amir Rrahmani – Napoli
Marash Kumbulla – Roma
Chris Smalling – Roma
Sandro Tonali – Milan
Ante Rebic – Milan
Leroy Sane – Bayern Munich
Moise Kean – PSG
Rafinha – PSG.

Postime të ngjajshme
Sport

Nëntë ndeshje të mbetura, kjo është data kur mbyllet stinori vjeshtor në futboll

Sport

Kryetari i Lipjanit tregon pse Arbëria nuk po mund t’i luajë ndeshjet në stadiumin e qytetit

Sport

Liga e Veteranëve vjen sot me dy super ndeshje

Sport

Situata me COVID-19 por përkeqësohet, kampionati rrezikon ndërprerjen, FFK me mjek shtesë në stadiume