Sport

Top 10 lojtarët me klauzolat më të larta në botë

Vlera e lojtarëve në vitet e fundit është rritur dukshëm në tregun veror.

Me rritjen e kartonit të lojtarëve edhe klauzola e lirimit që mundëson që lojtari të largohet ka pasur rritje të madhe, përcjellë lajmi.net.

Mirëpo, ja kush janë top 10 lojtarët më klauzolat më të larta:

10.Gerard Pique (Barcelona) – 423 milionë euro

9.Gareth Bale (Tottenham huazim nga Real Madrid) – 423 milionë euro

8.Marco Asensio (Real Madrid) – 592.5 milionë euro

7.Vinicius Junior (Real Madrid) – 592.5 milionë euro

6.Isco (Real Madrid) – 592.5 milionë euro

5.Lionel Messi (Barcelona) – 592.5 milionë euro

4.Brahim Diaz (AC Milan huazim nga Real Madrid) – 634.9 milionë euro

3.Luka Modric (Real Madrid) – 634.9 milionë euro

2.Antoine Griezmann (Barcelona) – 677.2 milionë euro

1.Karim Benzema (Real Madrid) – 846.7 milionë euro.

Postime të ngjajshme
Sport

Ibrahimoviq zgjedhet “Futbollisti i Vitit” në Suedi

Sport

Uzuni shënon gol, por mposhtet nga Juventusi – Barcelona dhe Manchester United fitojnë me lehtësi

Sport

Lazio triumfon, Muriqi pati disa minuta lojë

Sport

Nisë fushata #mezaniout, fansat pushtojnë faqen e Gjilanit me dhjetëra komente