Sport

Top 10 klubet në Europë, kryeson Bayern Munich

UEFA ka publikuar rënditjen për klube pas tre ndeshjeve të para në Champions dhe Europa League.

Kampionët në fuqi të Europës Bayern Munchen kryeson duke lënë dy gjigandët spanjollë Barcelona dhe Real Madrid.

E vetmja italiane në Top 10 është Juventus, ndërsa vihet re dominimi anglo-spanjoll.

10 më të mirët sipas UEFA-s:

1 Bayern Munchen (GJER) 117,000
2 Barcellona (SPA) 112,000
3 Real Madrid (SPA) 108,000
4 Juventus (ITA) 107,000
5 Atlético Madrid (SPA) 106,000
6 Manchester City (ANG) 100,000
7 Manchester United (ANG) 95,000
7 Paris Saint-Germain (FRA) 95,000
9 Sevilla (SPA) 88,000
10 Liverpool (ANG) 87,000

Postime të ngjajshme
Sport

Devolli rrëfehet për aventurën te Drenica

Sport

Humbja ka ndikuar tek Gjilani, mbledhje emergjente për të ardhmen e trajnerit dhe gjithçka tjetër

Sport

Zbulohet detaji tronditës për vdekjen e Maradonës

Sport

Trajneri i klubit shqiptar e ndjek ndeshjen e skuadrës së tij duke marrë oksigjen në spital