Sport

Top 10 futbollistët më të shtrenjtë në Evropë

Evropa thuajse gjithmonë ka qenë shtëpia e futbollistëve më të mëdhenj dhe shtrenjtë në botë, shkruan Zeri.info.

Faqja e specializuar ‘Transfermarkt’ ka bërë disa përditësime në vlerat e futbollistëve në tregun e transferimeve.

Në listën e top dhjetë futbollistëve më të shtrenjtë në Evropë tashmë nuk kanë vend futbollistët si Lionel Messi e Cristiano Ronaldo, të cilët kanë dominuar futbollin për më shumë se një dekad.

E veçanta e kësaj liste është se përbëhet nga futbollistë të rinj në moshë, teksa dominohet nga futbollistët e Premier Ligës.

Lista e top dhjetë futbollistëve më të shtrenjtë në Evropë:

10 – Joshua Kimmich (Bayern Munich), 90 milionë euro.

9 – Bruno Fernandes (Manchester United), 90 milionë euro.

8 – Jadon Sancho (Borussia Dortmund), 100 milionë euro.

7 – Joao Felix (Atletico Madrid), 100 milionë euro.

6 – Raheem Sterling (Manchester City), 110 milionë euro.

5 – Trent Alexander-Arnold (Liverpool), 110 milionë euro.

4 – Erling Haaland (Borussia Dortmund), 110 milionë euro.

3 – Kevin De Bruyne (Manchester City), 120 milionë euro.

2 – Harry Kane (Tottenham Hotspur), 120 milionë euro.

1 – Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain), 180 milionë euro.

Postime të ngjajshme
Sport

Nesër takimi i 30-të mes Prishtinës dhe Llapit: Forma momentale e skuadrave dhe rezultatet nga 29-të ndeshjet e kaluara

Sport

Hoxha rrëfen tmerrin me policin rus: Më nxori nga shtëpia dhe gjuajti dy herë me armë

Sport

Batatina flet për sfidën ndaj Prishtinës

Sport

Presidenti i Prishtinës takohet me atë të Dritës dhe pyet se kush do të del kampion?!