Sport

Toni Kuka merr titullin “Doctor Honoris Causa”

Trajneri i xhudos së Kosovës, Driton Kuka, këtë të premte ka bërë të ditur se në universitetin “Luarasi” në Tiranë ka marrë titullin akademik “Doctor Honoris Causa”.

“Jigoro Kano xhudon e kishte bërë pjesë të Sistemit Edukativo Arsimor në Japoni”, ka shkruar Kuka në llogarinë e tij në Facebook, transmeton Klankosova.tv.

Më tej, Kuka tha se shpreson që sporti i xhudos që sipas tij, e ka bërë krenar një komb dhe që promovon edukim në çdo aspekt, të bëhet pjesë e sistemit edukativ në Kosovë e Shqipëri.

Related posts
Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Sport

Futbollisti i Dritës pritet të operohet, luajti 60 minuta me dorë të thyer ndaj Prishtinës

Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Sport

Kosovare Asllani shënon gol për Real Madridin në Ligën e Kampionëve të femrave

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *