Sport

Tirana futet në garë për yllin e Llapit, e gatshme t’ia plotësojë të gjitha kushtet

Mesfushorit të Llapit, Engjëll Hoti, i përfundon kontrata këtë verë me klubin llapjan.

Për futbollistin i cili ka treguar formë të lartë sivjet, ofertat nuk mungojnë nga ekipet e Kosovës, Shqipërise, por edhe jashtë vendit.

Klubi i Llapit po mundohet ta bind futbollistin 24-vjeçar ta vazhdojë kontratën me ekipin nga Podujeva.

Megjithatë një mision i tillë nuk do të jetë aspak i lehtë, pasi 25-herë kampionia e Shqipërisë, Tirana, është interesuar për Hotin.

RTV Dukagjini raporton se Tirana është e gatshme t’ia plotësoj të gjitha kushtet Engjëll Hotit vetëm ta ketë në skuadër.

Futbollisti pritet t’i ndihmojë Llapit në garat ndërkombëtare, e me pas të vendos për të ardhmen.

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-mjeku i Eriksen, jep detajet tmerruese lidhur me futbollistin dhe tregon çfarë mund t’i ketë ndodhur

Sport

ZYRTARE: A&N përforcohet me ish-futbollistin e Lirisë

Sport

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!

Sport

Ky lojtar largohet nga Trepça ’89