Sport

“Tigrat e Zi” me mesazh emocional për Islamin

Mbrojtësi i njohur kosovar, Përparim Islami është larguar nga klubi i Feronikelit.

Mbrojtësi i “Industrialistëve” i cili ka qenë një nga lojtarët kyç të ekipit në sezonet e kaluara, ka shkëputur kontratën me skuadrën nga Drenasi edhe pse ajo vlente deri në vitin e ardhshëm, shkruan Gazeta Olle.

Gjatë qëndrimit në Feronikel, Islami fitoi gjithçka me klubin, duke pasur paraqitje të mira edhe në Evropë.

Tifozët e Feronikelit, “Tigrat e Zi”, përmes një postimi në faqen e tyre zyrtare, kanë shprehur falenderimin për kontributin e tij, duke i uruar suksese në karrierë.

Shkrimi i plotë nga “Tigrat e Zi”:

Faleminderit Përparim Islami-RRUKI qe kontribove për klubin e qytetit tonë.
TIGRAT E ZI do të respektojnë gjithmonë andaj qyteti jonë është sikur shtepia jote.
Ne si tifozeri të urojmë shendet e suksese të mëtutjeshme në karrierën tënde.

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë