Sport

Tifozët e Prishtinës ‘bombardojnë’ faqen zyrtare pas ‘rrëzimit të lehtë’ nga Llapi

Këtë të mërkurë (21 prill) është zhvilluar ndeshja e dytë gjysmëfinale e Kupës së Kosovës mes Llapit dhe FC Prishtinës, ku llapjanët pas barazimit të sotëm me rezultat 2-2, avancuan në finalen e madhe ku do të ndeshen kundër skuadrës së Dukagjinit.

Në ndeshjen e parë të zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri”, Prishtina pësoi humbje me rezultat 2-3 nga Llapi dhe sot dështoi që të paktën të dërgojë ndeshjen në vazhdime.

Pas ndeshjes shumë fansa të klubit bardhë e kaltër shprehën pa kënaqësinë e tyre me klubin, ku edhe akuzuan drejtuesit e klubit kryeqytetas se po i kurdisin ndeshjet dhe si i pret fati i njëjtë me ish kampionët e Superligës së Shqipërisë, Fc Skendërbeut, e cila u dënua me 10 vjet përjashtim nga garat e UEFA-s.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita i dërgon urime Malishevës dhe Ulpianës

Sport

Kjo do të jetë përballja e zjarrtë e “Play-off”-it për inkuadrim në Superligë

Sport

Këto dy skuadra bien nga Liga e Parë

Sport

Liga e Parë: Këto dy skuadra përmbyllin sezonin fantastik me inkuadrim në Superligë, ndërsa këto janë dy skuadrat që bien