Sport

Tifozët e Liverpoolit e duan Shaqirin si titullar për ndeshjen kundër Manchester Unitedit

Liverpool do të përballet me Manchester Unitedin në fundjavë, në derbin më të madh anglez

Ky derbi pritet të jetë një nga më interesantit viteve të fundit pasi të dy skuadran janë në krye të tabelës dhe aktualisht po luftojnë për titullin kampion, shkruan Reporteri.net

Manchesteri është lider me 36 pikë, derisa Liverpooli përcjellësi i parë me 33 pikë.

Tifozët e Liverpoolit kanë shprehur dëshirën e tyre në rrjetet sociale për ta parë në fushë nga minuta e parë, yllin shqiptar, Xherdan Shaqirin.
Shaqiri në të kaluarën kishte lënë gjurmë në derbin kundër Manchester Unitedit, pasi ishte inkuadruar nga banka për të shënuar dy gola dhe më pas të nesërmën ishte shkarkuar Jose Mourinho.

Shaqa së fundi është kthyer nga lëndimi dhe është në formë të mirë tani dhe i gatshëm për të luajtur.

Por, vendimi për lojë i takon Kloppit dhe mbetet të shihet se si do veprojë trajneri gjerman të dielën.

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës dhe Gjilani në stërvitje te Ballkani, por klubi ende nuk e ka zyrtarizuar

Sport

Dana White pas bisedës me Khabibin tregon nëse do të rikthehet në UFC

Sport

Ish-mbrojtësi i Kosovës shfaqet në përgatitje me Gjilanin, por klubi ende nuk e ka zyrtarizuar

Sport

Dallku dhe Dautaj i bashkohen Gjilanit në Durrës, futbollistët mund të ‘firmosin’ gjatë ditëve në vazhdim