Sport

Tifozat Kuq e zi i këndojnë Adem Jasharit në rrugët e Londrës

Kombëtarja e Shqipërisë do ta zhvillojë sonte ndeshjen e radhës në kampanjën eliminatore për Kupën e Botës “Katar 2022”.

Kuqezinjtë e drejtuar nga Edoardo Reja do të përballen sonte me Anglinë si mysafir.

Duke nisur nga ora 20:45, Anglia është nikoqir i Shqipërisë në “Wembley” me fillim nga ora 20:45.

Si gjithmonë, Tifozat “Kuqezi” nuk mungojnë të japin përkrahjen maksimale për Kombëtaren.

Në një video të postuar në rrjetin social “Instagram”, shihet se shumë tifozë “Kuqezi” kanë pushtuar rrugët e Londrës dhe ndëgjohen duke kënduar këngë patriotike për nder të komandatit legjendar – Adem Jashari.

Related posts
Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Sport

Kosovare Asllani shënon gol për Real Madridin në Ligën e Kampionëve të femrave

Sport

Ky pritet të jetë kundërshtari i radhës i Furyt

Sport

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Barcelona

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *