Lajme

“Ti qenke mos vet hiç” – Haradinaj përplaset ashpër me deputetin e VV-së

Me t’u kthyer në sallën plenare pas pauzës një orëshe, kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj i ka vazhduar polemikat me deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje.

Pas deklarimit të deputetit Dimal Basha për projektin e gazsjellësit, Haradinaj me ironi e ka quajtur të “mençur dhe mos vet hiç”, deputetin Basha. I njëjti ia ka kthyer Haradinajt se për dallim nga deputeti opozitar, ai fillimisht e ka kryer fakultetin, pastaj është kyçur në politikë.

“Se kom ditë qe keni shumë deputetë të mençur, ia zbulova edhe një, pas atij mis gjyshja dhe akademik Bahtiri, e paske edhe këtë. Qenka një far, mos vet. Për besë po e kuptoj edhe rezultatin në Prizren, kuku për ju”, tha ai.

Deputeti i mazhorancës, tha se nuk pranon vlerësime për të mençur nga Haradinaj, pasi sipas tij, ai fillimisht ka hyrë në politikë, pastaj e ka kryer fakultetin.

“Zotëri Haradinaj me dal dikush tjetër, por po del po bënë vlerësime për të mençur. Po krahasim me ty njëherë e kam kryer fakultetin, pastaj kam hyrë në politik. T’i ke hyrë në politikë, pastaj ke marrë vesh që duhet m’i kryer shkollat”, tha ai.

Related posts
Lajme

Sallahu tregon pse nuk u takua me Hashim Thaçin e Kadri Veselin gjatë vizitës në Hagë

Lajme

A do të lehtësohen masat për festat e fundvitit?

LajmeShow Bizz

Pak orë pasi doli nga spitali, Adriana Matoshi bën një koment në rrjetet sociale

Lajme

Parashikimi i motit për këtë të mërkurë dhe të enjte, temperaturat zbresin nën zero

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *