Sport

Thyhen të gjitha rekordet sezonale në Kosovë, ky ekip fiton 21-0

FC Jetoni Futsal nga Gjilani ka arritur të thejë të gjitha rekordet e golave për këtë sezon në garat e organizuara prej FFK-së.

Gjilanasit e futsallit realizuan fitore të thellë prej 21-0 kundër Varoshit, raporton Gazeta Olle.

Ndeshja e luajtur në palestren e sporteve “Bashkim Selishta” u dominua totalisht nga vendasit që realizuan gol çdo 1 minutë e 50 sekonda.

Deri para kësaj ndeshje rekordin për fitoret më të thella e mbanin dy skuadrat e kategorisë së femrave, A&N dhe Mitrovica të cilat kishin arritur fitore 15-0.

FC Jetoni janë një nga favoritët e mëdhenjë për inkuadrim në Superligë.

Postime të ngjajshme
Sport

Njihuni me futbollistin shqiptar i cili u përball dy herë me legjendën Diego Maradona

Sport

Atmosferë brilante në zhveshtoren e Ballkanit, dëgjojnë këngë popullore

Sport

Napoli i kushton tribut të veçantë Maradonës para ndeshjes me Rijekën

Sport

SKANDALOZE: Punonjësi i morgut publikon foto me trupin e pajetë të Maradonës