Sport

Thomas Strakosha vendos të largohet nga Lazio

Portieri i Kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha do të largohet nga Lazio, përcjell “Zeri.info”.

Strakosha nuk do të vazhdojë bisedimet me klubin për rinovimin e kontratës.

Kontrata e 25-vjeçarit shqiptar skadon në vitin 2022 dhe mediat italiane kanë raportuar gjatë ditës së sotme (e premte) se ai do të largohet pasi ka humbur vendin e titullarit.

“Gardiani” shqiptar ka regjistruar vetëm gjashtë paraqitje në portën e skuadrës nga Roma pasi është përballur me lëndime.

Këtë situatë e ka shfrytëzuar portieri, Reina që ia ka zënë vendin në formacionin bazë.

Postime të ngjajshme
Sport

Superliga e Kosovës: Rënditja tabelare pas xhiros së 23-të

Sport

Superliga e Kosovës: Mbyllet me këtë rezultat ndeshja, Feronikeli – Drita

Sport

Ja rezultatet komplete në Ligën e Parë

Sport

SUPERLIGA LIVE: Mbyllet pjesa e parë me këtë rezultatë