Lajme

Thaçi përkujton Fazli Greiçevcin në 55 vjetorin e vrasjes

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përkujtuar mësuesin dhe patriotin Fazli Greiçevcin.

Thaçi ka shkruar në faqen e tij në Facebook në kujtim të 55 vjetorit të vrasjes së mësuesit dhe patriotit Fazli Greiçevcit.

Ai ka shkruar se Fazli Greiçevci u mbyt mizorisht në burgun e Prishtinës.

“Para 55 viteve u mbyt mizorisht në burgun e Prishtinës njëri ndër patriotët më të shquar të lëvizjes kombëtare, mësuesi dhe edukatori Fazli Greiçevci”, ka shkruar Thaçi.

Thaçi ka shkruar se emri i Fazli Greiçevcit u bë frymëzim për gjeneratat atdhedashëse.

“Emri i tij u bë simbol i flamurit tonë kombëtar dhe frymëzim për gjeneratat atdhedashëse që vijuan përpjekjet për çlirimin e Kosovës”, ka shkruar Thaçi.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat