Sport

Teuta konfirmon ndarjen me Karabecin, lojtari pritet të prezantohet në Kosovë

Erando Karabeci nuk do të jetë më pjesë e Teutës.

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, klubi durrsak ka konfirmuar ndërprerjen e bashkëpunimit me mesfushorin kryeqytetas.

32-vjeçari pritet të nisë një eksperiencë të re në Superligën e Kosovës, me kampionët e Prishtinës. Karabeci nuk ishte një titullar stabël te blutë e Teutës, por kontributi i tij ishte i madh për aq sa luajti, për profesionalizmin që tregoi. Ai shënoi edhe një gol me durrsakët gjatë sezonit që u mbyll.

NJOFTIMI I TEUTËS:

Faleminderit Kampion!

KF Teuta komunikon përfundimin e bashkëpunimit me mesfushorin Erando Karabeci, i cili nga sot nuk është më pjesë e Teutës. Lojtari largohet nga Teuta duke lënë mbrapa plot kujtime për tifozerinë, stafin dhe ekipin. Faleminderit Erando për gjithçka dhe sidomos për titullin e fituar pas 27 vitesh. Përgjithmonë pjesë e familjes blu. Shumë suksese në vazhdim kampion!

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar