Sport

Teuta kampion i Shqipërisë për sezonin 2020/21

Teuta është kampioni më i ri i Superligës së Shqipërisë në futboll pasi në xhiron e fundit të kampionatit e ka mposhtur me rezultat të thellë 6-1 Apollonia Fierin.

Ishte një luftë e ashpër deri në xhiron e fundit për titull ndërmjet Teutës, Vllaznisë, Partizanit dhe Lacit, përcjell KosovaPress.

Teuta u shpall kampion me 66 pikë, aq sa ka edhe Vllaznia në vendin e dytë që sot e mposhti Lacin në derbin e javës së fundit me rezultat 2-0.

Ndërsa kandidati tjetër për titull Partizani barazoi ndaj Bylisit me rezultat 3-2.

Nga liga kanë rënë Apollonia e Fierit dhe Bylisi kurse në barazh do të luajë Kastrioti.

Postime të ngjajshme
Sport

Benit Ferizi vazhdon me skuadrën e SC Besiana Internacional

Sport

Rashica në Premierligë, vjen reagimi i Munishit

Sport

Prezantimi i veçantë i Milot Rashicës te Norwichi me flamur të Kosovës

Sport

Zbulohet shuma e transferimit të Rashicës në Premierligë, kjo është shuma që përfiton ish-klubi i tij, Vushtrria