Lajme

Tërmeti godet destinacionin e shqiptarëve (Video)

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Vetëm një muaj pas stuhisë së tmerrshme, që iu mori jetën shtatë turistëve, gadishulli i bukur i Halkidikit në Greqi, i njohur dhe si një ndër destinacionet e preferuara të shqiptarëve, është goditur nga një tërmet, duke shkaktuar sërish panik.

Mediet fqinje raportojnë se një tërmet me madhësi 3.5 ballë i shkallës Rihter në det të hapur të Halkidikisë, një ditë më parë.

Epiqendra e tërmetit ishte 35 kilometra në juglindje të Athos, ndërsa thellësia ishte në 10 kilometra. Dridhja u ndje si në Halkidiki ashtu edhe në ishujt e Egjeut verilindor, por nuk shkaktoi shqetësim për vendasit.

Νεα Καλλικράτεια πριν 15 λεπτα https://youtu.be/wNSG-501TCo

Posted by Chris Paras on Wednesday, July 10, 2019

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat