Lajme

Tentoi ta shesë për pjesë “Golf 6” që e mori me qira, zbulohen mesazhet e zyrtarit të Fushë Kosovës me pronarin e autoservisit

Një zyrtar i Komunës së Fushë Kosovës është arrestuar nën dyshimin për mashtrim.

Kjo pasi pronari i një kompanie që ofron shërbimin e veturave me qira në Fushë Kosovë po pretendon se zyrtari i komunës së Fushë Kosovës, Ilir Krasniqi, e ka marrë me qira një veturë tek ta dhe më pas të njëjtën ka provuar ta shesë për pjesë tek një autoservis.

Arrestimin e tij e ka konfirmuar Policia e Kosovës gjatë ditës së sotme.

Gazeta Online “Reporteri.net” ka siguruar mesazhet që zyrtari i Fushë Kosovës, Ilir Krasniqi kishte bërë me pronarin e një autoservisi duke tentuar t’ia shesë veturën për të cilën e gënjente se është në pronësi të komunës.

“Mos ki gajle se jam unë ksajde”, thotë ndër të tjera Krasniqi në bisedë me pronarin e autoservisit i cili ka dyshime për veturën e markës “Golf 6”.

Ndryshe, mbrëmë Gazeta Online Reporteri.net ka kontaktuar me pronarin e kompanisë nga e cila Krasniqi kishte marrë veturën me qira.

Ai ka thënë se i dyshuari e ka marrë veturën me qira në kompaninë e tyre me datën 15 nëntor.

Pronari i Rent a Car ‘Galaxy’ Alban Hasani ka thënë se tashmë e kanë marrë veturën por sipas tij ka rezultuar të jetë paksa e dëmtuar. Tha tha se automjeti është gjetur në momentin e fundit, para se të demolohet.

“Pronari i servisit na ka kontaktuar për veturën, vetura është gjetur. Me këtë rast është marrë policia. Sa kam informacione unë ai është ndaluar për 48 orë”, ka thënë Hasani për Reporteri.net.

Related posts
Lajme

Ky është parashikimi i motit për nesër

Lajme

Çfarë moti do të mbajë nesër në Kosovë?

Lajme

Koci tregon përse kërkoi shtetrrethim për Rrafshin e Dukagjinit pas ngjarjes tragjike në Gllogjan

Lajme

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto komuna

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *