.
Lajme

Tensione në mbledhjen e LDK-së në Podujevë, kërset dajaku

Mbledhja e Forumit Rinor të Lidhjes Demokratike të Kosovës është duke u mbajtur aktualisht në Podujevë.

Në këtë mbledhje, ku është paraparë të zgjidhet kryetari dhe strukturat e reja për drejtimin e forumit rinor në Podujevë, ka pasur tensione.

Madje, siç merr vesh Llapi.info, aty ka pasur edhe ndërhyrje të sigurimit për ta marrë situatën nën kontroll.

Kjo pasi që po kundërshtohet mënyra e zgjedhjes së drejtuesve të forumit rinor në Podujevë dhe se disa delegatë nuk janë lejuar të hyjnë brenda mbledhjes.

02 Press do të ju mbaj të informuar.

Related posts
Lajme

KEDS njofton se kush mbetet nesër pa energji elektrike deri në 7 orë

Lajme

Pronari i një restoranti e ndjek me thikë klientin në Sarandë

Lajme

Mehaj e Kurti organizojnë ndejë në Jezerc për nder të mërgimtarëve

Lajme

LAJMI I FUNDIT: Vdes profesori i njohur kosovar