Lajme

Tenderi për Spitalin në Gjilan, arrestohet pronari i një kompanie nga Prishtina

Policia e Kosovës ka arrestuar J.M., pronar i një kompanie në Prishtinë, nën dyshimet se ka kryer veprën penale keqpërdorimi dhe mashtrimi në prokurim publik.

Hetimet lidhur me rastin sipas policisë ishin zhvilluar që nga fillimi i muajit tetor 2021, në lidhje me një tender në Spitalin e përgjithshëm në Gjilan.

Sipas policisë janë siguruar prova se operatori ekonomik në mënyrë të kundërligjshme dyshohet se shpallet fitues në shumën prej mbi 47.000 euro, duke manipuluar me dokumentacionin ofertues.

Gjatë kontrollimit të dokumentacionit ofertues, është parë se kompania e J.M. kishte aplikuar në tender me dokumentacion me përmbajtje të rreme, dhe e njëjta kishte përfunduar si operatori ekonomik fitues, thuhet në njoftim.

Në konsultim me Prokurorin kompetent të lëndës i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë. //gazetametro.net

Related posts
Lajme

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka komentuar deklaratën ironizuese të Shpend Ahmetit, në lidhje me borën

Lajme

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

Lajme

Kjo është bomba 907 kg që u gjet sonte në Merdare

Lajme

Grushte, shqelma e kapje për flokë: Bëhen “llom” mes vete dy femra në Fushë Kosovë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *