Sport

Temperaturat ekstreme në Madrid, lojtarët nxehen në mënyrë të pazakontë

Madridi po përballet me temperatura tejet të ulta. Stuhia “Filomena” ka goditur Spanjën dhe një nga zonat më të prekura është pjesa e Madridit. Ndikimi i madh i ftohtit ka prekur edhe ndeshjen mes Atletico Madridit dhe Sevillas, atje ku temperaturat shënuan në -10 gradë. Por për t’i hequr vuajtjen futbollistëve të saj që kanë qëndruar në stol përgjatë ndeshjes me Sevillan ka menduar stafi i Atletico Madrid.

Me një nxehje tërësisht të pazakontë dhe që nuk e kemi parë më herët, zëvendësuesit e ekipit të Simeones qëndronin në tribunë duke i ngrohur muskujt në bicikletë.

Gjithashtu pranë tyre ishte edhe një ngrohëse në mënyrë që lojtarët ta përballonin sa më lehtë acarin.

 

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës dhe Gjilani në stërvitje te Ballkani, por klubi ende nuk e ka zyrtarizuar

Sport

Dana White pas bisedës me Khabibin tregon nëse do të rikthehet në UFC

Sport

Ish-mbrojtësi i Kosovës shfaqet në përgatitje me Gjilanin, por klubi ende nuk e ka zyrtarizuar

Sport

Dallku dhe Dautaj i bashkohen Gjilanit në Durrës, futbollistët mund të ‘firmosin’ gjatë ditëve në vazhdim