Auto/Tech

Telefoni buxhetor i Motorola premton të ketë edhe një kamer aksioni

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Përtej kamerave telefoni është një model buxhetor standard Moto. Nga dita e sotme del në shitje në Brazil, Meksikë dhe pjesë të Evropës me një çmim prej 300 dollarësh.

Nuk e dimë sesa i madh është një treg për të akomoduar një telefonë buxhetor i cili shërben edhe si kamera aksioni, por në një botë me pajisje elektronike të ngjashme me njëra tjetrën, është interesante të shohim markën tashmë në pronësi të Lenovo të hedhë hapa në drejtime tjera.

Motorola One action ka tre kamera të pasme të orientuara vertikalisht ku njëra prej tyre ka lente me kënd super të gjerë 117 gradësh për të ofruar foto të stilit GoPro.

Edhe më interesant është fakti se telefoni Motorola ka një orientim ndryshe sensori. Mbajtja e telefonit vertikalisht në videot horizontale do të japë rezultatet e gabuara.

Përtej kamerave telefoni është një model buxhetor standard Moto. Nga dita e sotme del në shitje në Brazil, Meksikë dhe pjesë të Evropës me një çmim prej 300 dollarësh.

Ekrani 6.3-inç FHD+ ka një prerje hole-punch për kamerën selfie 12-megapiksel. Telefoni ose duqizohet nga një procesor Samsung Exynos 9609 ose nga çipet Qualcomm Snapdragon.

Për ta mbyllur telefoni ka 4GB RAM, 128GB memorie të brendshme, portë USB-C dhe bateri 3,500 mAh.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Auto/Tech

Të gjitha modalet që do të prezantohen në shkurt nga Volkswagen

Auto/Tech

U hoq nga qarkullimi në Gjermani, por në Kosovë kjo BMW po shitet me çmim marramendës

Auto/Tech

Sony lanson logon zyrtare të PlayStation 5

Auto/Tech

Apple planifikon iPhone me një dizajn krejtësisht të ri