Lajme

“Të tjerët janë të vegjël, lufta politike me Albin Kurtin është më interesante”

Ish kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku ka thënë se ka dëshirë që Albin Kurti të kandidojë në zgjedhjet e ardhshme për kryeministër.Lushtaku tha se lufta politike me Kurtin është më interesante.

“Unë nuk jam jurist por dëshira jem është që Albini me qenë kandidat, ata të tjerët janë të vegjël dhe lufta politike me Albinin është pak më interesant”, tha Lushtaku në Kallxo Përnime.

Pas publikimit të vendimit të Gjykatës Kushtetuese në opinion është diskutuar nëse Kurti do të mund të garojë në zgjedhjet e vitit të ardhshme.

Postime të ngjajshme
Lajme

“Ma mirë s’po foli”, Vlora Çitaku me status misterioz

Lajme

Pacolli:Veç sot 5 komentues më fyen, ishin anëtarë të familjeve që u ndihmoja me shumë para

Lajme

Dyshohet se një person u hodh nga Ura e Shenjtë në Gjakovë, flasin nga Policia

Lajme

Shkëlzen Gashi kritikon Glauk Konjufcën